Stwórz rękodzieło i zarabiaj !

Rękodzieło, czyli co tworzyć, aby zarobić ?


Od kilku lat rękodzieło powróciło, stało się modne, na topie. Dzięki czemu jest coraz większy popyt na produkty wykonane od serca. Rozwiejmy wątpliwości, nie tylko kobiety zajmują się ręcznymi robótkami. Wśród twórców jest coraz większa rzesza mężczyzn. Więc jeśli tylko masz ochotę i wenę.

To Ty również możesz stać się autorem wyjątkowych przedmiotów. W sklepikach stacjonarnych czy też internetowych z ręcznymi wyrobami możemy zobaczyć tysiące, a nawet setki tysięcy prac. Co dokładnie możemy kupić? Rękodzieło to szerokie pasmo wyrobów: biżuteria robiona ze srebra, złota, a nawet drutów czy sutaszu. Dużym powodzeniem cieszą się lalki i zabawki dla dzieci, w szczególności tablice manipulacyjne oraz książeczki sensoryczne. Oko każdego człowieka mocno cieszą ozdoby świąteczne choinkowe, bogato ozdobione wianki na drzwi, bombki, a nawet szopki.

Dobrej jakości sklepy oferują rękodzielnicze, zaproszenia, meble, ubrania, dekoracje do mieszkań, torby i wiele innych przedmiotów. Czym więc warto się zająć? To pytanie zadaje chyba każda osoba chętna zacząć przygodę z rzemiosłem. Chociaż jasnej odpowiedzi na nie udzielić nie można. To nie oznacza, że nie warto spróbować. Towarów jest na rynku bez liku, nie zapominajmy jednak o tym, że potencjalnych kupców również. Nawet rękodzielnik (czyli potencjalny konkurent), który tworzy np. szaliki z włóczki, nie zawsze podejmie się zrobienia np. quillingu często z braku półproduktów czy też czasu więc kupi gotowy przedmiot od nas. Postawmy więc sprawę jasno, jeśli wydaje Ci się, że nie potrafisz malować.

To nie musi to wcale oznaczać, że nie znajdzie się osoba chętna kupić Twoją pracę – nawet jeśli będzie to abstrakcja. Warto, usiąść i przeanalizować co chcielibyśmy wykonywać, co będzie sprawiało nam największą radość. Postaraj się, prace wykonane z duszą zyskują wielu adoratorów i sprzedają się zawsze najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *